A művészet valósága

Szerző: Legéndy Péter

A művészet valósága

Ár: 4 990 Ft · Raktáron

Adatok

Megjelenés
2011
Kötés
Puha kötésű ragasztott
Oldalszám
308 oldal
ISBN
9789638741042
Tömeg
376 g

A jól felépített tankönyv különösen ajánlott a művészet iránt érdeklődő diákoknak, hiszen minden állítását konkrét műalkotások alapján értelmezi és helyezi el a történelemben. A műveket aszerint vizsgálja, hogy a helyük vagy az állapotuk fontos-e. Ez a felfogás megoldja azt a problémát, hogy az egyik mű jobb-e, mint a másik – például jobb-e Leonardo Sziklás Madonnája, mint egy bizánci Madonna. A műveket szeretetből választja a szerző, szubjektív döntése alapján, ami nem azt jelenti, hogy más művek kevésbé jók. Így ez a tankönyv a műalkotások megértéséhez és megszeretéséhez nyújt hasznos segítséget. Joseph Ratzinger: „két nagy védelmezője van az egyház által tanított igazságnak: a szentek és a művészet. Az ember istenképiségét bizonyítja a művészi alkotás, mert ebben a Teremtő munkatársává válik...”

Leírás

„A ​művészet valósága nagyon jól felépített tankönyv. „Különösen ajánlom a művészet iránt komolyan érdeklődő diákok számára, hiszen minden állítását konkrét műalkotások alapján értelmezi és helyezi el a történelemben”.

Nagyszerű gondolat, hogy a műveket – Kmetty János szavaival: „a vizuális eseménydrámákat” – aszerint vizsgálja, hogy a helyük vagy az állapotuk fontos-e. Ez a felfogás megoldja azt a problémát, hogy az egyik mű jobb-e, mint a másik – például jobb-e Leonardo Sziklás Madonnája, mint egy bizánci Madonna.

Két jó képről van szó, amelyek különböző korban. különböző igényből születtek: két gondolat ragyogó művészi kifejezéséről van szó, nem pedig egy harmadik szempont szerinti versenyről. Arról az olvasó dönthet, hogy ezek után melyiket szereti jobban.

A műveket szeretetből választja a szerző, szubjektív döntése alapján, ami nem azt jelenti, hogy más művek kevésbé jók. Így ez a tankönyv a műalkotások megértéséhez és megszeretéséhez nyújt hasznos segítséget”.

„Minden komoly diáknak és tanárnak szeretettel ajánlom ezt a szép könyvet!”
(– Melocco Miklós, szobrászművész)

Joseph Ratzinger negyedszázaddal ezelőtt azt mondta az őt kérdező újságíróknak, hogy két nagy védelmezője van az egyház által tanított igazságnak: a szentek és a művészet. Az ember istenképiségét bizonyítja a művészi alkotás, mert ebben a Teremtő munkatársává válik.”
(– Dr. Török József, egyháztörténész)

Ezeket is ajánljuk