Megfejtések könyve II.

Szerző: Friedrich Klára

Megfejtések könyve II.

Ár: 2 790 Ft · Raktáron

Adatok

Kiadó
Szakács Gábor
Megjelenés
2015
Kötés
Puha kötésű ragasztott
Oldalszám
278 oldal
ISBN
9789638876454
Tömeg
472 g

„Rovásírásunk az, amelyben minden szkíta, hun, avar, magyar ember együtt van, mint cseppben a tenger. Úr és szolga, szegény és gazdag, király, polgár, földműves, pap, katona, férfi, nő, gyermek, pogány, keresztény, múlt, jelen. jövő...” (Friedrich Klára). Aki megfejtésre vállalkozik, annak ismernie kell a rovásemlékek történetét, az előző megfejtők olvasatait, a jelek párhuzamait és a régi magyar szókincset is... Eme II. kötetben első tanulmány a Nagyszentmiklósi Kincs megfejtési kísérlete, a többi írás ábécé sorrendben következik, a tárgyalt rovásemlékek, vagy az egyéb tartalom kezdőbetűje szerint. Ízelítő: Bolyai János és a rovásírás; Csángó juhászboton rovásjelek; A feketegyarmati templom rovásjegyei; A kiskunhalasi rovásálcák az újabb adatok tükrében; A Maroshévíz környéki rovásírásos deszka; Somogyi Antal rovásírásos gyűjteményéhez; A túrócbélai templom rovásírásos gerendája; Viasztábla rovásírással a székelyföldi Futásfalváról; Víz szavunk és a rovás V; (...)

Leírás

Nemzeti írásunk, melyet székely-magyar rovásírásnak is nevezünk, egy jellegzetes, többnyire egyenes szárú betűkből álló régi írásfajta, amely minden íráshordozóra (kő, fém, pergamen, papír, selyem, stb.) jól alkalmazható.

„Rovásírásunk az, amelyben minden szkíta, hun, avar, magyar ember együtt van, mint cseppben a tenger. Úr és szolga, szegény és gazdag, király, polgár, földműves, pap, katona, férfi, nő, gyermek, pogány, keresztény, múlt, jelen. jövő...”
(Friedrich Klára)

Részletek a korábban megjelent (2013) Megfejtések könyve I. kötet gondolataiból:

„Ebben a könyvben ismert, kevéssé ismert, vagy a szakirodalomban eddig le nem írt rovásemlékek megfejtését gyűjtöttem egybe.

Aki megfejtésre vállalkozik, annak ismernie kell a rovásemlékek történetét, az előző megfejtők olvasatait, a jelek párhuzamait és a régi magyar szókincset is...”

A „Megfejtések Könyve I.” című kiadványt azoknak az olvasóinknak ajánlottuk és ajánljuk, akik a rovásemlékek Alsószentmihályi Felirattól a Yarmouth-i rovásos kőig történő megfejtéseinek bemutatása, a kiegészítések, pl. Grál kehely, hunok írása, Kijevi Felirat, Tatárlaka újabb adatai stb. megfejtése iránt érdeklődtek ill. érdeklődnek.

A „Megfejtések Könyve II.” című ezen kötetben az első tanulmány a Nagyszentmiklósi Kincs megfejtési kísérlete, a többi írás ábécé sorrendben következik, a tárgyalt rovásemlékek, vagy az egyéb tartalom kezdőbetűje szerint...

ÍZELÍTŐ A TARTALOMBÓL:
(...)

  • Bolyai János és a rovásírás;
  • Csángó juhászboton rovásjelek;
  • A feketegyarmati templom rovásjegyei;
  • A kiskunhalasi rovásálcák az újabb adatok tükrében;
  • A Maroshévíz környéki rovásírásos deszka;
  • Somogyi Antal rovásírásos gyűjteményéhez;
  • A túrócbélai templom rovásírásos gerendája;
  • Viasztábla rovásírással a székelyföldi Futásfalváról;
  • Víz szavunk és a rovás V;

(...)

A „Megfejtések Könyve II.” című eme kiadványt a Szerző alábbi szavaival ajánljuk:

„Egy előrevivő gondolattal szeretném zárni az ELŐSZÓ-t. A Kanadában élő 80 éves Kovács Ilonkától kaptam a következő sorokat, ezzel ajánlom ebben a kötetemben is a rovásírás gyakorlását minden korosztály számára:

»Az a tapasztalatom, hogy nem csak gyermekeknek építő a rovásírás, hanem különösképpen az időseknek, idősödőknek. Szinte védőoltás az agynak, hogy ne lefelé tartson. Frissítő agytorna, főként az összerovások, én teljesen bele szerelmesedtem«...”

A Friedrich Klára - Szakács Gábor házaspár ajánlott többi kötetei:

Hajnalkövek.
Rovásírás játék - nem csak gyermekeknek.
Tászok-tetőtől a bosnyák piramisokig.
Kárpát-medencei birtoklevelünk a ROVÁSÍRÁS.
Kőbe vésték, fába rótták.

Ezeket is ajánljuk