Jelképtár ANTIKVÁR
Szerző: Hoppál Mihály Jankovics Marcell Nagy András Szemadám György

Ár: 34 999 Ft · Raktáron
Adatok
- Kiadó
- Helikon
- Megjelenés
- 1990
- Kötés
- Kemény kötésű fűzött
- Oldalszám
- 264 oldal
- Cikkszám
- MM-18901
- Tömeg
- 564 g
A jelképkutatás a reneszánszát éli, a kötet mára már alapművé vált. Az első megjelenése óta sokan és sokat használták, különösen a rajzokat. Gyakran hivatkoztak a szócikkekre, az illusztrációk pedig rendre feltűntek a különböző kiadványok lapjain, s mondhatjuk, hogy közkinccsé váltak. Eme hetedik kiadás nem változtat a kötet szerkezetén. Új címszavakkal egészült ki, több mint kétszáz új képpel lett gazdagabb, amely így, az új, aktuális címszavakkal és képekkel kiegészítve méltó utódja egy klasszikus kiadásnak. Ajánlott mindazoknak, akik a jelképtár szócikkeit a munkájuk során, vagy egyéb vonatkozásokban is gyakran használják, az új címszavak és képi feldolgozások iránt is érdeklődnek...
Leírás
A KÖTET ANTIKVÁR (HASZNÁLT) PÉLDÁNY! ALÁHÚZÁSOK ÉS FIRKÁK ELŐFORDULHATNAK BENNE! AZ ESZTÉTIKAI ÁLLAPOTÉRT FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALUNK, ENNEK TUDATÁBAN RENDELJE MEG! KÖSZÖNJÜK!
A SZERZŐK ÁLTAL DEDIKÁLT PÉLDÁNY!
Másfél évtized nem túl jelentős idő a jelképek évezredes életében, de a JELKÉPTÁR első kiadásának megjelenése után szinte divatba jött hazánkban a jelkép-könyvek, lexikonok megjelentetése.
Azt mondhatjuk, hogy a jelképkutatás a reneszánszát éli, s ez a tény már önmagában is indokolja, hogy felújítsák, kibővítsék ezt a mára már alapművé vált könyvet.
Első megjelenése óta meglepően sokan és sokat használták, különösen a rajzokat. Sokszor hivatkoztak a szócikkekre, az illusztrációk pedig rendre feltűntek a különböző kiadványok lapjain, azt mondhatjuk, hogy közkinccsé vált a kötet.
A szerzők évek óta készültek egy új, bővített és javított kiadásra.
Ebben a hetedik kiadásban nem változtattak a kötet szerkezetén. Az anyagot új címszavakkal egészítették ki, emellett több mint kétszáz új képpel lett gazdagabb a szótár, ami így új, aktuális címszavakkal és képekkel kiegészítve méltó utódja egy klasszikus kiadásnak.
A „Jelképtár” című eme kiadványt a jelképtár szócikkeit a munkája során, vagy egyéb vonatkozásokban is gyakran használó, az új címszavak és képi feldolgozások iránt is érdeklődő olvasóinknak ajánljuk.
Ezeket is ajánljuk
- SzóÉrtelmező SzóTörténeti SzóTár — Varga Csaba · 5 391 Ft
- Legyőzöm a diszlexiát! — B. Gaál Katalin · 3 392 Ft
- A magyar szókincs titka — Varga Csaba · 4 851 Ft
- Egy fa nem erdő — Kiss Gábor - Balázsi József Attila · 2 781 Ft
- Szólások és közmondások munkafüzet — Bárdosi Vilmos - Csobothné Hegedűs Mária · 1 490 Ft
- Magyar szókincstár — Kiss Gábor · 11 391 Ft
- Anya - nyelv - varázs — Szőcsné Antal Irén · 2 781 Ft
- Top 2000 német szó — Kalmár Éva Júlia · 2 781 Ft
- Helyesírási munkafüzet — Fercsik Erzsébet · 1 490 Ft
- Virágnévszótár — Rácz János · 2 990 Ft
- Magyar szókincsteszt munkafüzet — Kiss Gábor - Lukács Lilla · 990 Ft
- Elvesztett szavaink kisszótára — Kiss Gábor · 2 880 Ft