Így szerettek ők 2. — Újabb irodalmi szerelmeskönyv - második kiadás

Szerző: Nyáry Krisztián

Így szerettek ők 2.

Ár: 7 990 Ft · Raktáron

Adatok

Kiadó
Corvina
Megjelenés
2019
Kötés
Kemény kötésű fűzött
Oldalszám
164 oldal
ISBN
9789631365764
Tömeg
710 g

Nyáry Krisztián eme könyvében ismét 40 magyar író és költő izgalmas, de kevesek által ismert párkapcsolati története szerepel. Csokonaitól Vas Istvánig, Dérynétől Déry Tiborig mesél el 40 történetet múzsákról, megcsalt szeretőkről, örök hűségről és a szerelem sokféle arcáról. Az alábbiak figyelembe vételével ajánlott: „A könyv, amit az olvasó most kezébe vesz, nem irodalomtörténeti szakmunka, még kevésbé tankönyv. Ugyanúgy nem az, mint ahogy az előző 40 történetet tartalmazó kötet, vagy az általam közölt Facebook-bejegyzések sem tartanak igényt semmilyen tudományos besorolásra. Bár irodalomtörténészek kutatásain alapuló, igaz történeteket mesélek el magyar írók és költők magánéletéről, fő célom továbbra is a szórakoztatás.”

Leírás

Nyáry Krisztián szerző ebben a 2013-ban megjelent új könyvében ismét 40 magyar író és költő izgalmas, de kevesek által ismert párkapcsolati története szerepel. Csokonaitól Vas Istvánig, Dérynétől Déry Tiborig mesél el 40 történetet múzsákról, megcsalt szeretőkről, örök hűségről és a szerelem sokféle arcáról.

A szerző néhány évig költészettörténetet tanított a pécsi egyetemen, majd a 90-es évek közepén otthagyta a katedrát, azóta kommunikációs tanácsadóként dolgozik. Vezetett pr-ügynökséget és közvélemény-kutató intézetet, volt állami szervezet kommunikációs igazgatója, de a hobbija az irodalomtörténet maradt.

2012 elején a barátainak kezdte publikálni a Facebookon a magyar írók és művészek szerelmi életéről szóló képes etűdjeit, amivel néhány hónap alatt nagy népszerűségre tett szert.

A barátoknak szánt bejegyzésekből „Így szerettek ők” címmel könyv lett, a kötetből pedig a 2012-es év egyik legnagyobb könyvsikere, amely elnyerte a XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál Budai-díját és a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Fitz József-könyvdíját is.

A szerző célja ezzel a 2. kötettel szintén az, hogy az elmesélt szerelmi történetekkel kedvet csináljon a műveik olvasásához...

Az „Így Szerettek Ők 2.” című eme kiadványt a 40 magyar író és költő izgalmas, de kevesek által ismert párkapcsolati története iránt érdeklődő olvasóinknak ajánljuk, az alábbiak figyelembe vételével:

„A könyv, amit az olvasó most kezébe vesz, nem irodalomtörténeti szakmunka, még kevésbé tankönyv. Ugyanúgy nem az, mint ahogy az előző 40 történetet tartalmazó kötet, vagy az általam közölt Facebook-bejegyzések sem tartanak igényt semmilyen tudományos besorolásra.

Bár irodalomtörténészek kutatásain alapuló, igaz történeteket mesélek el magyar írók és költők magánéletéről, fő célom továbbra is a szórakoztatás.”

Ezeket is ajánljuk