Balázs beszélni tanul — Jegyzetek a nyelv születéséről
Szerző: Ódor László

Ár: 2 993 Ft · Raktáron
Adatok
- Kiadó
- Nap
- Megjelenés
- 2018
- Kötés
- Kemény kötésű fűzött
- Oldalszám
- 228 oldal
- ISBN
- 9789633320822
- Tömeg
- 282 g
Jegyzetek a nyelv születéséről... A nyelv, a beszéd, a „nyelvi születés az emberré válás modellje.” Hogyan jutunk el a nemzeti nyelvig, az artikulációs bázis kialakulásától a szóig és a mondatig, a mondattól a mondatfűzésig? Hogyan tanuljuk gyermekként az alig megfogant anyanyelv társául az idegen nyelvet, hogyan tanulunk egyáltalán nyelvet kisgyermekként és később, már tudatos nyelvtanulási folyamatban; az ifjú- és felnőttkorban? Hasznos ismereteket nyújt mindazoknak, akik a verbális kommunikáció, a nyelvtanulás folyamata, a beszéd, mint a megnyilvánulás, megnyilatkozás eszköze, a többnyelvűség ellenére az idegenség állapota, a tényleges hazatérés mint segítség és megoldás, vagy a vállalt tudatváltás és beolvadás maradása, annak kérdésköre és problematikája iránt érdeklődőknek...
Leírás
Amikor fiaim bölcsője s ágya fölé hajoltam, énekeltem, majd játszottam, beszélgettem velük, bennem volt folyvást a megfigyelő ember kíváncsisága: kifürkészni a kifürkészhetetlent, egyet legalább a sok születőből. A nyelvet, a beszédet. Amelynek fejlődése elválaszthatatlan egységet alkot a gondolkodáséval.
Tehát kifürkészni, tetten érni, hogy hogyan születik a nyelv, a beszéd, hiszen a „nyelvi születés az emberré válás modellje.”
- Hogyan jut el a gyermek „a hangok nemzetközi ősegyvelegéből” a nemzeti nyelvig, az artikulációs bázis kialakulásától a szóig és a mondatig, a mondattól a mondatfűzésig.
Érdekessé tette a vizsgálódást, hogy Balázs kétéves, Bálint négyhónapos volt, amikor a család két évre Berlinbe költözött.
Könnyű terep kínálkozott így a születő kétnyelvűség tanulmányozására is.
Emellett összevetésre adott alkalmat, hogyan tanuljuk gyermekként az alig megfogant anyanyelv társául az idegen nyelvet, hogyan tanulunk egyáltalán nyelvet kisgyermekként és később, már tudatos nyelvtanulási folyamatban; az ifjú- és felnőttkorban.
A „Balázs Beszélni Tanul” című eme kiadványt a verbális kommunikáció, a nyelvtanulás folyamata, a beszéd, mint a megnyilvánulás, megnyilatkozás eszköze, a többnyelvűség ellenére az idegenség állapota, a tényleges hazatérés mint segítség és megoldás, vagy a vállalt tudatváltás és beolvadás maradása, annak kérdésköre és problematikája iránt érdeklődő olvasóinknak ajánljuk.
Ezeket is ajánljuk
- Az orosz energiagyógyászat nagykönyve - CD melléklettel! — Vörös Mária Nyemirovszkaja · 15 000 Ft
- Az Akasha krónikák megnyitása — Maureen J. St. Germain · 5 990 Ft
- A Tesla rejtély — Timothy Beckley - Tim Swartz - Sean Casteel - Margaret Storm - Wilbur Smith · 6 990 Ft
- Az Anunnakik titkos története — Michael Tellinger · 10 990 Ft
- Az Univerzum Bibliája - A Szinkronicitás kulcsa — David Wilcock · 7 990 Ft
- Ébredés az Ötödik dimenzióban — Maureen J. St. Germain · 4 999 Ft
- A magyar Jézus és eltitkolt tanításai — Bíró Lajos · 5 990 Ft
- A lélekvándorlás csodái — Brian L. Weiss · 5 990 Ft
- A teljes Nag Hammadi Gnosztikus Könyvtár — Arany László · 7 999 Ft
- A rák nem betegség - TELJES KIADÁS — Andreas Moritz · 6 990 Ft
- Yotengrit I-II-III-IV. együtt — Máté Imre · 19 999 Ft
- A megbetegítő mátrix — Vörös Mária Nyemirovszkaja · 5 990 Ft